Ogórki to idealny sposób na dietę. W 97 procentach składają się z wody i mają bardzo niski indeks glikemiczny, przez co i mało kalorii. Zawierają dużo minerałów oraz potrzebnych naszemu organizmowi witamin. Świeże gruntowe ogórki nadają się niemal do wszystkiego, a ich smak kojarzy się przede wszystkim z latem. Jak cieszyć się nim nawet w zimie?

Zamarynowane ogórki idealnie sprawdzą się jako samodzielna przekąska lub dodatek do sałatek, dań czy sosów. Nie tracą przez to swoich właściwości, a po zakonserwowaniu nadal są niskokaloryczne, dzięki temu przez cały rok są dobrym źródłem witaminy A, C, D, i E oraz wielu minerałów.

Korniszony w zalewie octowej to genialny pomysł na przekąskę, a kanapka z wędliną w połączeniu z niczym innym nie będzie smakować tak dobrze. Urzekają chrupkością i delikatnym octowym posmakiem, który będzie pasować do niemal każdej potrawy. W tradycyjnej polskiej kuchni żadna kanapka ze smalcem nie może być podana bez towarzyszącego jej ogórka konserwowego.

Zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu jak najmniejsze ogórki gruntowe, które w połączeniu z octową zalewą o odpowiednich proporcjach dają wyjątkowy smak doceniany przede wszystkim w połączeniu z różnymi mięsami. Kolejną z pozytywnych stron korniszonów w occie jest łatwość i szybkość w ich przygotowaniu.

Wskazówki krok po kroku

0/0 kroków zaliczonych
  1. Ogórki dokładnie myjemy.
  2. Do słoików wkładamy koper i czosnek.
  3. Zimną wodę mieszamy z solą.
  4. Do słoików wkładamy ogórki układając je bardzo ciasno.
  5. Słoiki zalewamy zimną zalewą i zamykamy.