fbpx

Blender Gotie GBL-600 Ever Green: Coś dla fanów shake’ów

Smaczne recenzje

Jakub
Jakub
Interesuję się poszczególnymi składnikami oraz sposobem ich łączenia. Lubię próbować nowych rzeczy i przepisów nieustannie je doskonaląc. W kuchni działamy wspólnie z żoną - Gosią. Życzymy smacznego!

Współpraca

Chciałbyś, abyśmy przetestowali na blogu urządzenie Twojej firmy? Napisz do nas.

W dzisiejszej smacznej recenzji testuję blender butelkowy Gotie GBL-600 dostępny w sklepach także pod nazwą Ever Green. Jak sprawuje się w praktyce i czy warto go kupić? Zapraszam do materiału. Urządzenie otrzymałem od firmy Gotie.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów blenderów. Można kupić te ręczne – najmniejsze, którymi bez problemu zblendujemy składniki niemal w każdym pojemniku, czy garnku. Z drugiej strony są też urządzenia znacznie większe i pojemniejsze służące do miksowania wielu składników naraz. Gotie GBL-600 jest dokładnie po środku i przeznaczona jest dla osób dbających o zdrowie i lubiących aktywność.

Blender Gotie GBL 600 ever green - Podstawa urządzenia jest bardzo mała, co ułatwia jego przechowywanie.
Blender Gotie GBL 600 ever green – Podstawa urządzenia jest bardzo mała, co ułatwia jego przechowywanie.

Gotie GBL-600 – pierwsze wrażenia

W zestawie z blenderem otrzymujemy kilka elementów. Pierwszym z nich jest podstawa z silnikiem. Z jej przodu znajduje się duży przycisk służący do włączenia całego urządzenia. Należy go wcisnąć i trzymać, a po jego puszczeniu silnik zatrzymuje pracę. Na górze znalazło się miejsce, w które wkłada się butelkę do góry dnem.

Blender Gotie GBL 600 ever green - centralnie umieszczony przycisk do włączania blendera.
Blender Gotie GBL 600 ever green – centralnie umieszczony przycisk do włączania blendera.

A mamy do dyspozycji aż dwie butelki o pojemności 600 ml. Jest to więc o 100 ml więcej niż w standardowym bidonie. Co ciekawe, po napełnieniu butelki składnikami, zakręcamy go specjalną, uszczelnioną końcówką z nożami. Dzięki temu, po obróceniu butelki i zaczepieniu jej do podstawy – nic nie przecieka. Po zblendowaniu składników, odkręcamy końcówkę z nożami i nakręcamy tę bidonową. Ma ona specjalny uchwyt zakończony karabińczykiem oraz zatyczkę zapobiegającą przed kapaniem (w zestawie są dwa – do obu butelek).

Blender Gotie GBL 600 ever green - nóżki antywibracyjne, które sprawdzają się bardzo dobrze.
Blender Gotie GBL 600 ever green – nóżki antywibracyjne, które sprawdzają się bardzo dobrze.

Oznacza to, że przygotowanie pysznego smoothie lub shake zajmuje dosłownie kilka chwil i w łatwy sposób można taki napój zabrać ze sobą poza dom, zrobić dzieciom do szkoły, lub przygotować sobie do pracy coś innego niż żonie.

Silnik w blenderze Gotie GBL-600

Blender Gotie GBL 600 ever green - końcówka silnika urządzenia. To w ten element wkłada się butelkę z nożykami.
Blender Gotie GBL 600 ever green – końcówka silnika urządzenia. To w ten element wkłada się butelkę z nożykami.

Silnik w urządzeniu ma moc 350 watów. Jest wystarczająca by pokruszyć lód, czy zmiksować twardsze składniki, jak np. surowe marchewki. W odróżnieniu od np. wyciskarek wolnoobrotowych – nie ma tutaj potrzeby porcjowania składników na mniejsze elementy. Pozycja pojemnika do góry dnem sprawia, że wszystkie elementy spadają na wirujące ostrza i równo się blendują.

Blender Gotie GBL 600 ever green - rączką ułatwia trzymanie urządzenia w trakcie pracy.
Blender Gotie GBL 600 ever green – rączką ułatwia trzymanie urządzenia w trakcie pracy.

To, na co zwróciłem szczególną uwagę, to stabilność całego urządzenia. Ma ono specjalną rączkę, za którą możemy trzymać w trakcie naciskania przycisku. Z kolei, od spodu producent zastosował tłumiące drgania nóżki, co sprawia, że wibracje nie są tak przenoszone na blat i nasze ręce.

Funkcje w blenderze Gotie GBL-600

Blender Gotie GBL 600 ever green - przygotowujemy mleczny shake bananowy z dodatkiem kakao
Blender Gotie GBL 600 ever green – przygotowujemy mleczny shake bananowy z dodatkiem kakao

Urządzenie pracuje wyłącznie w trybie jednej prędkości, nie ma tutaj funkcji pulsacyjnego, czy turbo, ale testując jest w trakcie kruszenia lodu, rozdrabniania, miksowania, czy przygotowania koktajli, nie przytrafiła mi się ani razu sytuacja, w której Gotie GBL-600 zaczęło zwalniać lub przestało działać.

Blender Gotie GBL 600 ever green
Blender Gotie GBL 600 ever green

Podoba mi się rozwiązanie zmieniające pojemnik blendera w bidon. Gosia szybko polubiła się z tym blenderem i codziennie rano przygotowuje sobie taki energetyczno-witaminowy koktajl do pracy.

Blender Gotie GBL 600 ever green - do shake dodałem także kilka kostek lodu.
Blender Gotie GBL 600 ever green – do shake dodałem także kilka kostek lodu.

To już stały element każdego poranka. Ja z kolei bardzo polubiłem koktajle mleczne z dodatkiem banana i czekolady lub kakao. Nie mogę doczekać się sezonu świeże owoce, jak truskawki, borówki, czy jeżyny.

Blender Gotie GBL 600 ever green - końcówka z nożykami ma uszczelki, dzięki czemu całość jest szczelna.
Blender Gotie GBL 600 ever green – końcówka z nożykami ma uszczelki, dzięki czemu całość jest szczelna.

Dlaczego tak polubiliśmy to urządzenie? Z kilku prostych powodów – jest banalnie proste w obsłudze, jego mycie zajmuje dosłownie kilkanaście sekund, można przygotować w nich koktajle dla dwóch osób na raz i zabrać je ze sobą na dwór i co jest dość ważnym aspektem – zajmuje niewiele miejsca w kuchni.

Niestety nie mogę jeść niektórych owoców ze względu na uczulenie, ale moja żona uwielbia mix warzyw i owoców.
Niestety nie mogę jeść niektórych owoców ze względu na uczulenie, ale moja żona uwielbia mix warzyw i owoców.

Muszę wspomnieć jednak o jednym minusie. Z pewnością część osób może szukać odpowiedzi na to pytanie po zakupie tego urządzenia. W trakcie pierwszego użycia blendera, można poczuć charakterystyczny zapach nowego silnika, który przypomina przypaloną rączkę od garnka.

Blender Gotie GBL 600 ever green
Blender Gotie GBL 600 ever green

Początkowo jest on dość intensywny, ale zanika z każdym kolejnym użyciem blendera. Przygotowałem w nim już ponad 20 butelek różnych koktajlów i zapach praktycznie jest niewyczuwalny.

Na zdjęciu shake owocowo-warzywny i mój bananowo-kakaowy. Nie wytrzymałem i trochę nadpiłem :)
Na zdjęciu shake owocowo-warzywny i mój bananowo-kakaowy. Nie wytrzymałem i trochę nadpiłem 🙂

5/5 (1 Review)

Smaczne podsumowanie

Reasumując. W chwili publikacji materiału, urządzenie jest dostępne w sklepach za 149 zł. To nie jest duża kwota w porównaniu z innymi blenderami kielichowymi, które są droższe. Gotie traci część punktów w kategorii funkcjonalność za wyłącznie jeden tryb pracy. Konkurencja ma możliwość regulacji pracy w dwóch stopniach lub tryb pulsacyjny. Jednak Gotie zgarnia pełną ilość punktów za łatwość obsługi i jakość wykonania. Daje to także naszą rekomendację i chętnie bym kupił takie urządzenie.
Cena
9
Funkcjonalność
8.5
Łatwość obsługi
10
Jakość wykonania
10
Czy kupiłbym
10
- Reklama -
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Smaczne porady:

- Reklama -

Przetestuj również inne przepisy

- Reklama -
Reasumując. W chwili publikacji materiału, urządzenie jest dostępne w sklepach za 149 zł. To nie jest duża kwota w porównaniu z innymi blenderami kielichowymi, które są droższe. Gotie traci część punktów w kategorii funkcjonalność za wyłącznie jeden tryb pracy. Konkurencja ma możliwość regulacji pracy w dwóch stopniach lub tryb pulsacyjny. Jednak Gotie zgarnia pełną ilość punktów za łatwość obsługi i jakość wykonania. Daje to także naszą rekomendację i chętnie bym kupił takie urządzenie. <center><img src="https://smacznyblog.pl/wp-content/uploads/2022/03/rekomendacja-smacznyblog.png" class="badge"></img></center>Blender Gotie GBL-600 Ever Green: Coś dla fanów shake'ów

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.