fbpx

Dzbanek do herbaty Altom Design 2600ml z zaparzaczem

Smaczne recenzje

Jakub
Jakub
Interesuję się poszczególnymi składnikami oraz sposobem ich łączenia. Lubię próbować nowych rzeczy i przepisów nieustannie je doskonaląc. W kuchni działamy wspólnie z żoną - Gosią. Życzymy smacznego!

Współpraca

Chciałbyś, abyśmy przetestowali na blogu urządzenie Twojej firmy? Napisz do nas.

W dzisiejszym materiale testuję szklany dzbanek z zaparzaczem o dość dużej pojemności, bo aż 2.6 litra. Nadaje się zarówno do herbaty, ziół, czy kawy.  Czy warto go kupić?

Jestem wielkim miłośnikiem herbaty. Piję jej ogromne ilości i chętnie sięgam po nowe smaki. Ostatnio jednak wybieram częściej herbaty ekspresowe w torebkach, bo nigdy nie lubiłem gdy w moim cieplutkim napoju coś pływa. Problem jest zdecydowanie mniejszy w herbatach liściastych o dużych liściach. Jednak wiele naparów lub mieszanek owocowych powoduje, że część składników opada na dno, a inne pływają po powierzchni. Większość zaparzaczy dostępnych na rynku dedykowana jest do małych filiżanek np. do 300 ml. Ich małe rozmiary sprawiają, że herbata nie jest w stanie się w nich rozwinąć by przekazać całą esencję smaku. A ja lubię herbatę i zawsze robię ją w dość dużych kubkach – aktualnie w kuflu 0,650 ml. Dlatego zacząłem szukać rozwiązania, które sprawiłoby, że mógłbym zużyć nieco zalegających już różnych mieszanek herbat sypanych. Wybór padł na opisywany w dzisiejszym materiale dzbanek do herbaty o pojemności aż 2.6L, który producent wyposażył od razu w zaparzacz. Produkt kupiłem we własnym zakresie.

Dzbanek Altom Design wykonany jest ze szkła odpornego na temperaturę do 130 stopni. Oznacza to, że można bez problemu zalać go wrzątkiem, jednak nie możemy go podgrzewać z użyciem np. podgrzewaczy. Wewnątrz znajduje się specjalne miejsce na metalowy zaparzacz, który nie dotyka dna dzbanka. Umożliwia to lepszy przepływ wody. Można go wkładać i wyjmować bez problemu, co ułatwia czyszczenie. Sitko ma dość sporo otworów, ale są małej średnicy, więc większość herbaty i ziół zostaje w jego wnętrzu.

Rączka jest duża i wykonana z plastiku. Dzięki temu nie nagrzewa się. Na górze i dole dzbanka wykonano wzmocnienia, by rączka pewnie trzymała ciężar pełnego dzbanka. Sprawdza się to bardzo dobrze – po zalaniu dzbanka ponad 2.5-litrami wody, rączka nie wygina się przy podnoszeniu. Co ciekawe, dzbanek dość dobrze trzyma temperaturę i nawet po kilku godzinach czuć jeszcze, że herbata jest lekko ciepła.

0/5 (0 Reviews)

Smaczne podsumowanie

Za ten dzbanek zapłaciłem 42 zł, co uważam za bardzo dobrą cenę. Jest bardzo dobrze wykonany i sprawdza się w swojej roli. To był dobry zakup i gdybym miał jeszcze raz zastanawiać się nad zakupem podobnej rzeczy - wybrałbym tak samo.
Cena
Funkcjonalność
Jakość wykonania
Czy kupiłbym ponownie
- Reklama -
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Smaczne porady:

- Reklama -

Przetestuj również inne przepisy

- Reklama -
Za ten dzbanek zapłaciłem 42 zł, co uważam za bardzo dobrą cenę. Jest bardzo dobrze wykonany i sprawdza się w swojej roli. To był dobry zakup i gdybym miał jeszcze raz zastanawiać się nad zakupem podobnej rzeczy - wybrałbym tak samo. Dzbanek do herbaty Altom Design 2600ml z zaparzaczem

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.