fbpx

Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X (recenzja, opinie)

Smaczne recenzje

Jakub
Jakub
Interesuję się poszczególnymi składnikami oraz sposobem ich łączenia. Lubię próbować nowych rzeczy i przepisów nieustannie je doskonaląc. W kuchni działamy wspólnie z żoną - Gosią. Życzymy smacznego!

Współpraca

Chciałbyś, abyśmy przetestowali na blogu urządzenie Twojej firmy? Napisz do nas.

Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X to urządzenie z wymiennymi i niezależnie grzanymi płytami do grillowania. Ma 2000 watów mocy. Czy warto je kupić? Opinie, recenzja. 

Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X – wstęp

Od dłuższego czasu poszukiwałem do swojej kuchni grill elektryczny. Miał nie być za duży, wyglądać atrakcyjnie (aby cały czas mógł stać na wierzchu), być prosty w obsłudze i mieć dużą moc – tak, aby nie czekać godzinami na zrobienie ulubionego dania. Wybór był jednak dość przypadkowy. Im więcej czytałem opinii na temat różnych urządzeń, tym zdecydowana większość użytkowników odradzała ich zakup. Najczęstszym powodem była przede wszystkim zbyt mała moc, co przekładało się na wielogodzinne próby grillowania mięsa, często ze słabym rezultatem.

Wspomniałem, że wybór nie był do końca wcześniej przemyślany. Postanowiłem wybrać się i obejrzeć różne modele takich urządzeń do pobliskiego sklepu AGD. Najbardziej przypadł mi do gustu grill elektryczny Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X. Nie podobała mi się jednak jego cena, bo kupując go 4 lata temu zapłaciłem prawie 350 zł. Kompletnie też nie znałem tego producenta. Zaryzykowałem i kupiłem. Aktualnie jest do kupienia za połowę tej ceny, dlatego też piszę recenzję by pomóc w wyborze wszystkim osobom, które zastanawiają się nad jego zakupem.

Zawartość zestawu i pierwsze użycie

Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X
Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X

GÖTZE & JENSEN GL801X składa się z kilku elementów. To jednostka centralna (grill), dwie wymienne tace grillowe z powłoką zapobiegającą przywieraniu. Jest także instrukcja obsługi, szpatułka do czyszczenia, oraz pojemnik na soki i tłuszcz.

Grill jest koloru srebrnego (inox). W oczy rzuca się przede wszystkim duża rączka górna. Za jej pomocą otwieramy i zamykamy grill. Z prawej strony urządzenia i tuż przy zawiasie znajduje się regulacja wysokości otwarcia. Możemy zwolnić ją całkowicie – wtedy otrzymamy grill kontaktowy, w którym dodatkowo możemy docisnąć składnik między dwiema rozgrzanymi płytami. Pozostałe ząbki oznaczają minimalną wysokość otwarcia. W ten sposób dobierzemy domknięcie tac w optymalny sposób tak, aby zarówno większy, jak i mniejszy składnik zawsze był w zasięgu obu płyt. Ostatnia opcja to zwolnienie blokady, co umożliwia rozłożenie obu tac równolegle. W ten sposób otrzymujemy de facto dwa grille i większą powierzchnię do przygotowania potrawy.

Duże pokrętła do regulacji temperatury 

Przednia część urządzenia to dwa duże pokrętła służące do regulacji temperatury, oraz trzy lampki kontrolne. Lampki wyświetlają informację o włączonym grillu, a także informują, która płyta aktualnie grzeje się do zadanej temperatury. Pokrętła są dość proste – dookoła nich znajduje się naniesiona podziałka, która jest kompletnie nieczytelna. Jest wartość minimalna, maksymalna, ale to zaledwie połowa skali, a druga połowa też jest aktywna. Nie ma też tutaj żadnego wyświetlacza z informacją o ustawionej temperaturze. W rzeczywistości używam tego grilla zawsze w pozycji grzania na max. Co ciekawe, obie tace sterowane są niezależnie. Oznacza to, że możemy ustawić różną moc dla każdej z płyt. Jeżeli aktualnie nie potrzebujemy – jedną z nich da się również wyłączyć całkowicie.

Pojemnik na soki i tłuszcze

GÖTZE & JENSEN GL801X nie ma regulowanych nóżek, co sprawia wyzwanie próbie wypoziomowania tego grilla. Na stole nie mogłem znaleźć dla niego równej pozycji, co powodowało, że zawsze był przechylony nieco do przodu. Z kolei – płyty mają specjalne ujście na środku, ale z ich tylnej części. W teorii – w trakcie grillowania, wszystkie płyny i soki spływają do tego punktu i ściekają na znajdujący się poniżej otwór wlotowy do specjalnej, wysuwanej tacy na takie odpadki. W przeciwnym razie, soki zaczynają się grillować i lekko przypalać. I to właśnie ta druga sytuacja, ze względu na problemy z wypoziomowaniem, działa się najczęściej. Oznacza to po prostu więcej czyszczenia.

Jeżeli jednak uda Wam się ustawić grilla w dobrym i równym miejscu, taki pojemnik jest bardzo przydatny. Po skończonym zmywaniu, można go po prostu łatwo wysunąć i podobnie jak tace grzewcze – umyć w zmywarce.

Jakość grillowania

Szybko okazało się, że grill jest chętnie i często używany przez nas w kuchni. Osiąga pełną temperaturę pracy już w zaledwie kilka minut. Świetnie przyrządza się na nim nie tylko mięso i ryby, ale również grzanki, tosty. Jest po prostu rewelacyjny jeżeli chodzi o podgrzewanie pizzy. Mogę wręcz powiedzieć, że pizza smakuje lepiej po podgrzaniu w grillu niż świeżo po upieczeniu.

0/5 (0 Reviews)

Smaczne podsumowanie

Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X to świetne urządzenie, z którego jestem bardzo zadowolony. Ma dużą moc, dzięki czemu szybko się nagrzewa i radzi sobie z grillowaniem mięsa, co nie zajmuje wiele czasu. Jest nieco drogi, ale kupiony w promocji jest prawdziwą okazją.
Cena
Zawartość zestawu
Funkcjonalność
Jakość wykonania
Czy kupiłbym ponownie
- Reklama -
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Smaczne porady:

- Reklama -

Przetestuj również inne przepisy

- Reklama -
Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X to świetne urządzenie, z którego jestem bardzo zadowolony. Ma dużą moc, dzięki czemu szybko się nagrzewa i radzi sobie z grillowaniem mięsa, co nie zajmuje wiele czasu. Jest nieco drogi, ale kupiony w promocji jest prawdziwą okazją. Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL801X (recenzja, opinie)

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.