fbpx

Jak pokroić świeżego ananasa?

Koniecznie spróbuj

Jakub
Jakub
Interesuję się poszczególnymi składnikami oraz sposobem ich łączenia. Lubię próbować nowych rzeczy i przepisów nieustannie je doskonaląc. W kuchni działamy wspólnie z żoną - Gosią. Życzymy smacznego!
- Reklama -

Cięcie świeżego ananasa może wydawać się skomplikowane i trudno, ale przy odpowiednich narzędziach i technice jest to całkiem łatwe. Oto przewodnik krok po kroku, jak kroić świeżego ananasa.

Zacznij od odcięcia górnej i dolnej części ananasa. Użyj ostrego noża, aby wykonać czyste cięcie, około 0,5 centymetra od podstawy górnych liści i podstawy ananasa.

Postaw ananasa pionowo i odetnij skórkę, usuwając po drodze wszelkie oczka i brązowe plamy. Trzymaj ananasa stabilnie na desce do krojenia i ostrym nożem pokrój od góry do dołu, podążając za konturami owocu. Pamiętaj, aby trzymać nóż pod niewielkim kątem, aby nie odciąć zbyt dużej części soczystego miąższu. Powtarzaj ten proces, aż cała skóra zostanie usunięta.

- Reklama-

Odetnij „koronę” lub pozostałą liściastą górę ananasa. Ananasa przekrój wzdłuż na pół, a następnie w kostkę. Wytnij rdzeń z każdego klina, przecinając wzdłuż boków rdzenia.
Pokrój ananasa na kawałki, kostkę lub plastry według uznania.

Smaczna porada:

  • Dojrzały ananas powinien mieć słodki aromat i być lekko miękki u podstawy.
  • Aby przyspieszyć proces dojrzewania, umieść ananasa w brązowej papierowej torbie z jabłkiem lub bananem na dzień lub dwa.
  • Aby usunąć oczka skórki ananasa, użyj końcówki noża i wytnij je okrężnymi ruchami.
  • Do krojenia ananasa używaj ząbkowanego noża, który ułatwi przecięcie twardej skórki i miękkiego miąższu.
  • Możesz również użyć wydrążarki do ananasa, która jest specjalnym narzędziem do usuwania rdzenia, oszczędza czas i usprawnia cały proces.
  • Pokrojony ananas można przechowywać w lodówce do 5 dni lub zamrozić do 6 miesięcy.

Krojenie świeżego ananasa w domu może być nieco trudne, ale przy pomocy ostrego noża, deski do krojenia i odrobiny cierpliwości w mgnieniu oka będziesz mógł cieszyć się słodkimi i soczystymi owocami. To doskonały dodatek do każdego dania, słodkiego deseru, czy wytrawnego dania głównego. Możesz również użyć ananasa jako dekoracji, aby dodać słodyczy i tropikalnego akcentu do dowolnego napoju, a nawet zrobić smaczny sok. I nie zapomnij zachować wierzchu i skórki, można z nich zrobić aromatyczny bulion.

0/5 (0 Reviews)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Najnowsze:

- Reklama -

Najpopularniejsze składniki

Przetestuj również inne przepisy

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.