fbpx

Wagashi, czyli klasyk z japońskich cukierni i herbaciarni

Koniecznie spróbuj

Jakub
Jakub
Interesuję się poszczególnymi składnikami oraz sposobem ich łączenia. Lubię próbować nowych rzeczy i przepisów nieustannie je doskonaląc. W kuchni działamy wspólnie z żoną - Gosią. Życzymy smacznego!
- Reklama -

Wagashi to tradycyjny japoński wyrób cukierniczy, który jest często podawany z herbatą, szczególnie podczas ceremonii parzenia herbaty. Jest to rodzaj słodyczy wytwarzany z naturalnych składników, takich jak mochi (słodki kleisty ryż), pasta z fasoli azuki i owoce. Jest znany ze swoich delikatnych i skomplikowanych projektów i często ma kształt odzwierciedlający pory roku i specjalne okazje.

Historia Wagashi sięga okresu Heian (794-1185) w Japonii, gdzie po raz pierwszy została przyrządzona jako forma kuchni dworskiej. Z biegiem czasu wyroby cukiernicze ewoluowały, stając się ważną częścią tradycyjnej kultury japońskiej i często spożywa się je podczas specjalnych okazji i świąt.

Wagashi jest wytwarzany z naturalnych składników, takich jak mochi, pasta z fasoli azuki i owoce, co czyni go stosunkowo zdrowym w porównaniu z innymi słodyczami. Ma niską zawartość tłuszczu i zwykle nie zawiera żadnych dodanych konserwantów ani sztucznych aromatów. Jest jednak bogaty w cukier, więc należy go spożywać z umiarem.

- Reklama-

W dzisiejszych czasach Wagashi jest nadal ważną częścią tradycyjnej kultury japońskiej i nadal cieszy się popularnością podczas specjalnych okazji i świąt. Staje się również coraz bardziej popularny wśród turystów odwiedzających Japonię i można go znaleźć w wielu tradycyjnych cukierniach i herbaciarniach. Istnieje wiele odmian wagashi, z których każda ma niepowtarzalny smak i wygląd, i jest to doskonały sposób na poznanie kultury i tradycji Japonii.

Istnieje wiele rodzajów wagashi i każdy ma swój unikalny przepis i kroki, ale oto przepis na zrobienie popularnego typu o nazwie „Mochi Manju”.

 • Czas przygotowania:00:05:00
 • Ilość porcji:8
 • Czas gotowania:00:20:00
 • Poziom trudności:łatwy

Wagashi składniki

Wagashi - przepis krok po kroku

 1. W misce wymieszaj kleistą mąkę ryżową i cukier.
 2. Powoli dodawaj wodę i mieszaj, aż składniki dobrze się połączą. Mieszanina powinna mieć lepką konsystencję przypominającą ciasto.
 3. Ciasto podziel na małe porcje i uformuj z nich kulki.
 4. Spłaszcz każdą kulkę ciasta i umieść niewielką ilość pasty z czerwonej fasoli na środku.
 5. Zlep krawędzie ciasta wokół pasty z czerwonej fasoli, aby uzyskać kształt kuli.
 6. Gotuj Mochi Manju na parze przez około 15-20 minut lub do momentu, aż ciasto będzie gotowe.
 7. Pozwól Mochi Manju ostygnąć przed podaniem.

Smaczna porada:

Podczas przygotowywania Mochi Manju ważne jest, aby używać wysokiej jakości kleistej mąki ryżowej i słodkiej pasty z czerwonej fasoli. Pamiętaj, aby dobrze wymieszać ciasto, dzięki temu Mochi Manju będzie gładkie i puszyste. Ważne jest również, aby dobrze uszczelnić brzegi ciasta wokół pasty z czerwonej fasoli, co pomoże zapobiec wyciekaniu pasty podczas gotowania na parze. Mochi Manju najlepiej smakuje na ciepło i jest idealnym kompanem do herbaty lub kawy.

0/5 (0 Reviews)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Najnowsze:

- Reklama -

Najpopularniejsze składniki

Przetestuj również inne przepisy

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.